Informace

Klub HC PALKOVICE byl založen v roce 1995.

Jednatel oddílu:
Jaroslav Čechmánek, Palkovice 646.

 

HOKEJOVÝ ODDÍL - HC PALKOVICE

Díky nadšení několika lidí z Palkovic byl utvořen hokejový oddíl, který se ze začátku scházel jen mezi sebou. Nároky a náročnost však rostly a proto došlo v roce 1996 k zápisu do soutěže v Kopřivnici do hokejové soutěže amatérů. V této soutěži jsme se učili jak to vlastně v takové soutěži chodí a co všechno to obnáší. Přesto bylo utvořeno základní jádro týmu, které se semklo a utvořilo tým, který si dal za cíl vydržet a svou hru zlepšovat. Tuto amatérskou hokejovou soutěž v Kopřivnici jsme hráli dvě sezóny a každý začínal cítit, že to není ono, že je nutná změna .Ke změně došlo na upozornění p.Rostislava Olivy, který nám oznámil, že v Havířově začíná hokejová soutěž, která je na vyšší hokejové i technické úrovni. Tento návrh jsme přijali velice rádi a začali jednat. Na valné hromadě, která se konala " Pod Habešem" došlo k dohodě o založení amatérského hokejového klubu (AHC) Palkovice . Zároveň byla vyplněna přihláška do Havířovské hokejové ligy. Za vedení týmu byl jmenován p. Čechmánek , který byl pověřen zařídit všechny potřebné náležitosti k účasti v Havířovské hokejové lize.(HHL). Dne 1.7.1997 se konala zahajovací schůze k zahájení amatérské hokejové ligy v Havířově. Na této schůzce byly seznámeny všechny týmy s organizací HHL. Vedení HHL vysvětlilo všem zástupcům průběh a činnost soutěže ,a určilo částky, které je nutno zaplatit. Zápisné bylo určeno na částku 15 000 kč. Startovné činí 500 kč. Dále byly probrány finanční postihy a pokuty, které budou platit během soutěže. Veškeré podklady budou v písemné formě rozdány na závěrečné schůzi před zahájením soutěže dne 13.8.1997. Po této schůzi byl svolán tým AHC Palkovice na mimořádnou valnou hromadu do schůzovní restaurace " Pod Habešem". Na této důležité schůzi byly všem členům týmu řečeny všechny podmínky a požadavky jak ze strany vedení HHL, tak ze strany vedení týmu. Bylo odsouhlašeno, že každý člen zaplatí 1 000 kč jako členský příspěvek na zaplacení startovného. Tyto peníze slouží pouze na startovné a finanční poplatky v soutěži. Dopravu na zápasy a nákup hokejové výstroje si hradí každý sám. Mezi další body patřilo zvolení vedení týmu. Kapitánem a zároveň vedoucím týmu byl zvolen Čechmánek Jaroslav. Zástupcem kapitána byl zvolen Bača Slavomír. Na závěrečné schůzi v Havířově dne 19.8.1997 byly zkontrolovány a vybrány veškeré náležitosti, byly rozdány rozpisy soutěže na rok 1997. Vedení HHL objasnilo způsob zajištění soutěže a všem zúčastněným týmům popřálo mnoho sportovních úspěchů .

Zakládající členové hokejového oddílu Palkovice 

BAČA Slavomír ČECHMÁNEK Jaroslav 
BAČA Radim OLIVA Rostislav
MIČULKA Dalibor WIEJ Vladimír
MIČULKA Přemysl KOCIÁN Stanislav
VESELÝ Martin SITTA Miroslav
ŠIMEK Břetislav ŠTEFEK Ladislav
ULČÁK Daniel DŮLAVA Čestmír 
MORYS Martin KAŇOK Martin
WARZECHA Michal  ERMIS Vlastimil 
KARP Ladislav ŽÁK Zbyněk  
ELIÁŠ Petr  FUCIMAN Marcel

 

Tito zakládající členové hokejového oddílu se rozhodli dát všechen um a své síly ve prospěch celého týmu. 
Dne 18.8.1997 jsme zahájili přípravu na ledě na zimním stadionu ve Vítkovicích . Bylo to první seznámení s ledem a bylo to opravdu znát. Po dvaceti minutách toho měl každý plné zuby a zbytek tréninku jsme jen odjezdili bez jakéhokoli účelu. Další trénink byl o týden později , kdy to už bylo o poznání lepší , i když ke konci fyzická kondice pořád chyběla. 
Před prvním zápasem HHL jsme sehráli přátelský zápas s HC Bruzovice , účastníkem I. ligy HHL . Zápas byl vyrovnaný do patnácté minuty , ale potom nás jejich hokejisté přehráli díky lepší fyzické kondici v poměru 11: 4 Byl to pouze přípravný zápas , tak jsme tomu nepřikládali velkou váhu. Jak jsme později poznali , byla to chyba . 
Nyní nás čekal první zápas HHL , na který se každý připravoval podle svých možností a zvyků . Všichni se těšili jak to každému natřeme , ale první zápasy nás vyvedly z omylu. První zápas byl 27. 8.1997 s HC Šenov.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain